Spring 2017 Recreational Tournament Schedule

      Spring 2017 Rec Soccer Tournament      
      Girls D2 (8 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM Island CK Right Girls D2 Tavares vs Gates  
Game 2 10-Jun-17 10:15 AM Island CK Right Girls D2 Tickner vs Folk  
Game 3 10-Jun-17 11:30 AM Island CK Right Girls D2 Lybarger vs Ringer  
Game 4 10-Jun-17 12:45 PM Island CK Right Girls D2 Schiffer vs Benz  
Game 5 10-Jun-17 5:30 PM Island CK Right Girls D2 Winner of Game 1 vs Winner of Game 2 Semi Finals
Game 6 10-Jun-17 6:45 PM Island CK Right Girls D2 Ringer vs Winner of Game 4 Semi Finals
Game 7 11-Jun-17 5:15 PM Island CK RIGHT Girls D2 Tavares vs Ringer Finals
      Boys D2 (10 Teams)      
           
Game 1 9-Jun-17 5:45 PM Island CK LEFT Boys D2 Allen vs Mohr  
Game 2 9-Jun-17 7:00 PM Island CK LEFT Boys D2 Miller vs Lipicky  
Game 3 10-Jun-17 10:30 AM Island CK LEFT Boys D2 Bonilla vs Winner of Game 1  
Game 4 10-Jun-17 11:45 PM Island CK LEFT Boys D2 Osler vs Hanson  
Game 5 10-Jun-17 1:00 PM Island CK LEFT Boys D2 Oliver vs Winner of Game 2  
Game 6 10-Jun-17 2:15 PM Island CK LEFT Boys D2 Caicedo vs Morales  
Game 7 10-Jun-17 6:00 PM Island CK LEFT Boys D2 Winner of Game 3 vs Hanson Semi Finals
Game 8 10-Jun-17 7:15 PM Island CK LEFT Boys D2 Winner of Game 5 vs Winner of Game 6 Semi Finals
Game 9 11-Jun-17 4:00 PM Island CK RIGHT Boys D2 Bonilla vs Winner of Game 8 Finals
      Girls C3 (5 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM LDP Right Girls C3 Flewallen vs Perszyk  
Game 2 10-Jun-17 3:00 PM LDP Right Girls C3 Lawrence vs Perszyk Semi Finals
Game 3 10-Jun-17 4:30 PM LDP Right Girls C3 Little vs Brunson Semi Finals
Game 4 11-Jun-17 1:00 PM LDP Right Girls C3 Winner of Game 2 vs Little Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Boys C3 (4 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 10:30 AM LDP Right Boys C3 Fernald vs Rivera Semi Finals
Game 2 10-Jun-17 12:00 PM LDP Right Boys C3 Bonilla vs Cress Semi Finals
Game 4 11-Jun-17 2:30 PM LDP Right Boys C3 Bonilla vs Fernald Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Boys C4 (8 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM LDP Left Boys C4 Dunne vs D'Amato  
Game 2 10-Jun-17 10:15 AM LDP Left Boys C4 West vs Khandoker  
Game 3 10-Jun-17 11:30 AM LDP Left Boys C4 Mallard vs Smith  
Game 4 10-Jun-17 12:45 PM LDP Left Boys C4 Hinton vs Reaney  
Game 5 10-Jun-17 5:30 PM LDP Left Boys C4 Dunne vs Winner of Game 2 Semi Finals
Game 6 10-Jun-17 6:45 PM LDP Left Boys C4 Winner of Game 3 vs Winner of Game 4 Semi Finals
Game 7 11-Jun-17 4:00 PM LDP Left Boys C4 Dunne vs Winner of Game 6 Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Girls B (6 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM Edison Right Girls B Morales vs Wilson  
Game 2 10-Jun-17 10:30 AM Edison Right Girls B Amaya vs Molina  
Game 3 10-Jun-17 3:00 PM Edison Left Girls B Mackritis vs Winner of Game 1 Semi Finals
Game 4 10-Jun-17 4:30 PM Edison Right Girls B Martin vs Amaya Semi Finals
Game 5 11-Jun-17 5:30 PM Edison Left Girls B Winner of Game 3 vs Amaya Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Boys B5 (8 teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 12:00 PM Edison Right Boys B5 Benavides vs Martin  
Game 2 10-Jun-17 10:30 AM Edison Left Boys B5 Torrico vs Dunne  
Game 3 10-Jun-17 12:00 PM Edison Left Boys B5 Vega Pardo vs Barlow  
Game 4 10-Jun-17 1:30 PM Edison Left Boys B5 Hanson vs Ganan  
Game 5 10-Jun-17 6:00 PM Edison Left Boys B5 Benavides vs Torrico Semi Finals
Game 6 10-Jun-17 7:30 PM Edison Left Boys B5 Winner of Game 3 vs Winner of Game 4 Semi Finals
Game 7 11-Jun-17 4:00 PM Edison Left Boys B5 Torrico vs Winner of Game 6 Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Boys B6 (5 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM Edison Left Boys B6 Smith vs Mengistab  
Game 2 10-Jun-17 3:00 PM Edison Right Boys B6 Rodas vs Smith Semi Finals
Game 3 10-Jun-17 1:30 PM Edison Right Boys B6 Montoya vs Rosado Semi Finals
Game 4 11-Jun-17 2:30 PM Edison Left Boys B6 Rodas vs Rosado Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE FIELD      
      Girls A (4 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 12:00 PM West Po AUX Girls A Johnson vs Gaites Semi Finals
Game 2 10-Jun-17 1:30 PM West Po AUX Girls A Bachman vs Cruz Reyes Semi Finals
Game 4 11-Jun-17 2:30 PM Edison STAD Girls A Johnson vs Winner of Game 2 Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE HS STAD TRACKS    
      Boys A (6 Teams)      
           
Game 1 10-Jun-17 9:00 AM West Po AUX Boys A Rios vs von Kolnitz  
Game 2 10-Jun-17 10:30 AM West Po AUX Boys A Nunez vs Walker  
Game 3 10-Jun-17 5:00 PM Hayfield HS Boys A Amaya vs Rios Semi Finals
Game 4 10-Jun-17 6:30 PM Hayfield HS Boys A Krizek vs Walker Semi Finals
Game 5 11-Jun-17 4:00 PM Edison STAD Boys A Amaya vs Krizek Finals
      SPECTATORS NOT ALLOWED ON THE HS STAD TRACKS    
           
       = Coaches with Field Set Up    
       = Coaches with Field Take Down    
       = Coaches that have both Field Set Up & Take Down