Spring 2018 Rec Soccer Tournament Schedule

Tournament Schedule Below:

Spring 2018 Tournament Schedule

Tournament Schedule - (Desktop Friendly)

Boys D2 U8
Game 1 6/9/2018 Saturday 9:00 AM Island Creek Lt Diaz vs Mendoza Boys D2
Game 2 6/9/2018 Saturday 10:15 AM Island Creek Lt Pinkney vs Garber Boys D2
Game 3 6/9/2018 Saturday 4:00 PM Island Creek Lt Baird vs Winner of Game 1 Boys D2 Semi Finals
Game 4 6/9/2018 Saturday 5:15 PM Island Creek Lt Kell vs Winner of Game 2 Boys D2 Semi Finals
Game 5 6/10/2018 Sunday 2:30 PM Clermont Rt Winner of Game 3 vs Baird Boys D2 Championship
Girls D2 U8
Game 1 6/9/2018 Saturday 9:00 AM Clermont Rt Fahie vs Davis Girls D2
Game 2 6/9/2018 Saturday 10:15 AM Clermont Rt Urbanowski vs Alimi Girls D2
Game 3 6/9/2018 Saturday 11:30 AM Clermont Rt Guynes vs Hatcher Girls D2
Game 4 6/9/2018 Saturday 3:15 PM Clermont Rt Quinn vs Winner of Game 1 Girls D2 Semi Finals
Game 5 6/9/2018 Saturday 4:30 PM Clermont Rt Urbanowski vs Winner of Game 3 Girls D2 Semi Finals
Game 6 6/10/2018 Sunday 1:00 PM Clermont Rt Winner of Game 4 vs Urbanowski Girls D2 Championship
Boys C3
Game 1 6/9/2018 Saturday 9:00 AM West Po AUX Parsons vs Osler Boys C3
Game 2 6/9/2018 Saturday 10:15 AM West Po AUX Miller vs Hanson Boys C3
Game 3 6/9/2018 Saturday 11:30 AM West Po AUX Banford vs Oliver Boys C3
Game 4 6/9/2018 Saturday 3:15 PM West Po AUX Bonilla vs Winner of Game 1 Boys C3 Semi Finals
Game 5 6/10/2018 Sunday 3:00 PM LDP left Winner of Game 2 vs Winner of Game 3 Boys C3 Semi Finals
Game 6 6/10/2018 Sunday 6:00 PM LDP Right Winner of Game 4 vs Winner of Game 5 Boys C3 Championship
Girls C3
Game 1 6/9/2018 Saturday 8:00 AM Edison Lower Lt Castillo vs Gates Girls C3
Game 2 6/9/2018 Saturday 9:15 AM Edison Lower Lt Anderson vs Benz Girls C3 Semi Finals
Game 3 6/10/2018 Sunday 12:00 PM LDP Left Tavares vs Winner of Game 1 Girls C3 Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 4:30 PM Edison Lower Left Winner of Game 2 vs Winner Game 3 Girls C3 Championship
Boys C4
Game 1 6/9/2018 Saturday 12:45 PM West Po AUX Groves vs Walker Boys C4 Cancelled - Team Groves dropped out
Game 2 6/9/2018 Saturday 2:00 PM West Po AUX Fernald vs Flint Boys C4
Game 3 6/10/2018 Sunday 1:30 PM LDP Left Bonilla vs Walker Boys C4 Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 1:30 PM LDP Right Saucedo vs Fernald Boys C4 Semi Finals
Game 5 6/10/2018 Sunday 6:00 PM LDP Left Winner of Game 3 vs Winner of Game 4 Boys C4 Championship
Girls C4
Game 1 6/9/2018 Saturday 8:00 AM Edison Lower Rt Stevens vs Huff Girls C4
Game 2 6/9/2018 Saturday 9:15 AM Edison Lower Rt Bowden vs Perszyk Girls C4 Semi Finals
Game 3 6/10/2018 Sunday 12:00 PM LDP Rt. Little vs Stevens Girls C4 Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 4:30 PM Edison Lower Rt. Winner of Game 2 vs Little Girls C4 Championship
Boys B5
Game 1 6/9/2018 Saturday 1:00 PM Edison Lower Left West vs Berthelotte Boys B5
Game 2 6/9/2018 Saturday 2:30 PM Edison Lower Left Paredes vs Talavera Boys B5 Semi Finals
Game 3 6/10/2018 Sunday 1:30 PM Edison Lower Rt Mendez vs West Boys B5 Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 6:00 PM Edison Lower Left Winner of Game 2 vs Winner of Game 3 Boys B5 Championship
Boys B6
Game 1 6/9/2018 Saturday 1:00 PM Edison Lower Rt Hanson vs Rohde Boys B6
Game 2 6/9/2018 Saturday 2:30 PM Edison Lower Rt Ganan vs Orellana Boys B6
Game 3 6/10/2018 Sunday 12:00 PM Edison Lower Rt Benavides vs Hanson Boys B6 Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 12:00 PM Edison Loer Left Burke vs Ganan Boys B6 Semi Finals
Game 5 6/10/2018 Sunday 6:00 PM Edison Lower Rt Winner of Game 3 vs Winner of Game 4 Boys B6 Championship
Girls B
Game 1 6/9/2018 Saturday 9:00 AM Clermont Left Myers vs Brownlee Girls B
Game 2 6/9/2018 Saturday 10:30 AM Clermont Left Murphy vs Moschelle Girls B
Game 3 6/9/2018 Saturday 12:00 PM Clermont Left Cruz vs Wilson Girls B
Game 4 6/9/2018 Saturday 1:30 PM Clermont Left Hernandez vs Gagner Girls B
Game 5 6/9/2018 Saturday 4:30 PM Clermont Left Myers vs Moschelle Girls B Semi Finals
Game 6 6/9/2018 Saturday 6:00 PM Clermont Left Cruz vs Hernandez Girls B Semi Finals
Game 7 6/10/2018 Sunday 1:30 PM Edison Lower Left Myers vs Winner of Game 6 Girls B Championship
Boys A
Game 1 6/9/2018 Saturday 1:00 PM Hayfield HS STAD Montoya vs Garcia Boys A
Game 2 6/9/2018 Saturday 2:30 PM Hayfield HS STAD Krizek vs Smith Boys A
Game 3 6/10/2018 Sunday 1:00 PM West Po STAD Rosado vs Garcia Boys A Semi Finals
Game 4 6/10/2018 Sunday 2:30 PM West Po STAD Lucio vs Krizek Boys A Semi Finals
Game 5 6/10/2018 Sunday 6:30 PM West Po STAD Rosado vs Winner of Game 4 Boys A Championship
Girls A
Game 5 6/9/2018 Saturday 4:00 PM Hayfield HS STAD Amaya vs Gaites Girls A Semi Finals
Game 6 6/10/2018 Sunday 4:00 PM West Po STAD Cruz vs Amaya Girls A Championship

Tournament Schedule (Mobile Friendly)

LMVSC Spring 2018 Rec Soccer Tournament Schedule

Boys D2 U8

Game 1

6/9/2018

Saturday

9:00 AM

Island Creek Lt

Diaz

vs

Mendoza

Boys D2

Game 2

6/9/2018

Saturday

10:15 AM

Island Creek Lt

Pinkney

vs

Garber

Boys D2

Game 3

6/9/2018

Saturday

4:00 PM

Island Creek Lt

Baird

vs

Winner of Game 1

Boys D2

Semi Finals

Game 4

6/9/2018

Saturday

5:15 PM

Island Creek Lt

Kell

vs

Winner of Game 2

Boys D2

Semi Finals

Game 5

6/10/2018

Sunday

2:30 PM

Clermont Rt

Winner of Game 3

vs

Winner of Game 4

Boys D2

Championship

Girls D2 U8

Game 1

6/9/2018

Saturday

9:00 AM

Clermont Rt

Fahie

vs

Davis

Girls D2

Game 2

6/9/2018

Saturday

10:15 AM

Clermont Rt

Urbanowski

vs

Alimi

Girls D2

Game 3

6/9/2018

Saturday

11:30 AM

Clermont Rt

Guynes

vs

Hatcher

Girls D2

Game 4

6/9/2018

Saturday

3:15 PM

Clermont Rt

Quinn

vs

Winner of Game 1

Girls D2

Semi Finals

Game 5

6/9/2018

Saturday

4:30 PM

Clermont Rt

Winner of Game 2

vs

Winner of Game 3

Girls D2

Semi Finals

Game 6

6/10/2018

Sunday

1:00 PM

Clermont Rt

Winner of Game 4

vs

Winner of Game 5

Girls D2

Championship

Boys C3

Game 1

6/9/2018

Saturday

9:00 AM

West Po AUX

Parsons

vs

Osler

Boys C3

Game 2

6/9/2018

Saturday

10:15 AM

West Po AUX

Miller

vs

Hanson

Boys C3

Game 3

6/9/2018

Saturday

11:30 AM

West Po AUX

Banford

vs

Oliver

Boys C3

Game 4

6/9/2018

Saturday

3:15 PM

West Po AUX

Bonilla

vs

Winner of Game 1

Boys C3

Semi Finals

Game 5

6/9/2018

Saturday

4:30 PM

West Po AUX

Winner of Game 2

vs

Winner of Game 3

Boys C3

Semi Finals

Game 6

6/10/2018

Sunday

1:00 PM

Edison Lower Rt

Winner of Game 4

vs

Winner of Game 5

Boys C3

Championship

Girls C3

Game 1

6/9/2018

Saturday

8:00 AM

Edison Lower Lt

Castillo

vs

Gates

Girls C3

Game 2

6/9/2018

Saturday

9:15 AM

Edison Lower Lt

Anderson

vs

Benz

Girls C3

Semi Finals

Game 3

6/9/2018

Saturday

5:30 PM

LDP Left

Tavares

vs

Winner of Game 1

Girls C3

Semi Finals

Game 4

6/10/2018

Sunday

2:30 PM

Edison Lower Rt

Winner of Game 2

vs

Winner Game 3

Girls C3

Championship

Boys C4

Game 1

6/9/2018

Saturday

12:45 PM

West Po AUX

Groves

vs

Walker

Boys C4

Cancelled – Team Groves dropped out

Game 2

6/9/2018

Saturday

2:00 PM

West Po AUX

Fernald

vs

Flint

Boys C4

Game 3

6/9/2018

Saturday

5:45 PM

West Po AUX

Bonilla

vs

Walker

Boys C4

Semi Finals

Game 4

6/9/2018

Saturday

7:00 PM

West Po AUX

Saucedo

vs

Winner of Game 2

Boys C4

Semi Finals

Game 5

6/10/2018

Sunday

4:00 PM

Edison Lower Rt

Winner of Game 3

vs

Winner of Game 4

Boys C4

Championship

Girls C4

Game 1

6/9/2018

Saturday

8:00 AM

Edison Lower Rt

Stevens

vs

Huff

Girls C4

Game 2

6/9/2018

Saturday

9:15 AM

Edison Lower Rt

Bowden

vs

Perszyk

Girls C4

Semi Finals

Game 3

6/9/2018

Saturday

5:30 PM

LDP Rt.

Little

vs

Winner of Game 1

Girls C4

Semi Finals

Game 4

6/10/2018

Sunday

1:00 PM

Edison Lower Left

Winner of Game 2

vs

Winner of Game 3

Girls C4

Championship

Boys B5

Game 1

6/9/2018

Saturday

1:00 PM

Edison Lower Left

West

vs

Berthelotte

Boys B5

Game 2

6/9/2018

Saturday

2:30 PM

Edison Lower Left

Paredes

vs

Talavera

Boys B5

Semi Finals

Game 3

6/9/2018

Saturday

7:00 PM

Edison Lower Left

Mendez

vs

Winner of Game 1

Boys B5

Semi Finals

Game 4

6/10/2018

Sunday

2:30 PM

Edison Lower Left

Winner of Game 2

vs

Winner of Game 3

Boys B5

Championship

Boys B6

Game 1

6/9/2018

Saturday

1:00 PM

Edison Lower Rt

Hanson

vs

Rohde

Boys B6

Game 2

6/9/2018

Saturday

2:30 PM

Edison Lower Rt

Ganan

vs

Orellana

Boys B6

Game 3

6/9/2018

Saturday

7:00 PM

Edison Lower Rt

Benavides

vs

Winner of Game 1

Boys B6

Semi Finals

Game 4

6/9/2018

Saturday

7:00 PM

LDP Right

Burke

vs

Winner of Game 2

Boys B6

Semi Finals

Game 5

6/10/2018

Sunday

4:00 PM

Edison Lower Left

Winner of Game 3

vs

Winner of Game 4

Boys B6

Championship

Girls B

Game 1

6/9/2018

Saturday

9:00 AM

Clermont Left

Myers

vs

Brownlee

Girls B

Game 2

6/9/2018

Saturday

10:30 AM

Clermont Left

Murphy

vs

Moschelle

Girls B

Game 3

6/9/2018

Saturday

12:00 PM

Clermont Left

Cruz

vs

Wilson

Girls B

Game 4

6/9/2018

Saturday

1:30 PM

Clermont Left

Hernandez

vs

Gagner

Girls B

Game 5

6/9/2018

Saturday

4:30 PM

Clermont Left

Winner of Game 1

vs

Winner of Game 2

Girls B

Semi Finals

Game 6

6/9/2018

Saturday

6:00 PM

Clermont Left

Winner of Game 3

vs

Winner of Game 4

Girls B

Semi Finals

Game 7

6/10/2018

Sunday

5:30 PM

Edison Lower Left

Winner of Game 5

vs

Winner of Game 6

Girls B

Championship

Boys A

Game 1

6/9/2018

Saturday

1:00 PM

Hayfield HS STAD

Montoya

vs

Garcia

Boys A

Game 2

6/9/2018

Saturday

2:30 PM

Hayfield HS STAD

Krizek

vs

Smith

Boys A

Game 3

6/9/2018

Saturday

5:30 PM

Hayfield HS STAD

Rosado

vs

Winner of Game 1

Boys A

Semi Finals

Game 4

6/9/2018

Saturday

7:00 PM

Hayfield HS STAD

Lucio

vs

Winner of Game 2

Boys A

Semi Finals

Game 5

6/10/2018

Sunday

4:00 PM

West Po STAD

Winner of Game 3

vs

Winner of Game 4

Boys A

Championship

Girls A

Game 5

6/9/2018

Saturday

4:00 PM

Hayfield HS STAD

Amaya

vs

Gaites

Girls A

Semi Finals

Game 6

6/10/2018

Sunday

5:30 PM

West Po STAD

Cruz

vs

Winner of Game 5

Girls A

Championship

Comments are closed.

X